Bdeněves Mže

Mže z Hracholusek do Plzně

CELOROČNĚ SJÍZDNÝ ÚSEK – CELODENNÍ VÝLET

Udělejte si hezký jednodenní vodácký výlet a splujte si Mži od přehradní hráze až do centra Plzně ke Kalikovskému mlýnu. Délka celého splouvaného úseku je 20 km, na kterých je nutno překonat také 7 jezů. Z tohoto důvodu je splutí poměrně fyzicky náročné. Časově je nutno počítat s minimálně 6-8 hodinami strávenými v lodi.

Pokud máte zájem splout si trasu kratší a méně náročnou či jedete například s dětmi, potom doporučujeme 9 km dlouhý úsek od koupaliště v Malesicích ke Kalikovskému mlýnu. Nachází se zde pouze 2 jezy, z nichž jeden je sjízdný. Po cestě je možné udělat si přestávku na občerstvení v zahradní restauraci či se zastavit na nově zřízené říční plovárně v Křimicích. Závěrečná meandrovitá část pod radčickým jezem je velmi pěkná, řeka zde v mnoha zákrutech hezky proudí. Časová náročnost 3-4 hodiny.

Vodácká obtížnost celého splouvaného úseku je ZW – vhodné i pro začátečníky.

Zde Vám nabízíme balíček služby Mže komplet, který zahrnuje zapůjčení veškerého potřebného vybavení + kompletní dopravu osob a výbavy mikrobusem na celém splouvaném úseku z Hracholusek do Plzně a zpět.

V celkové ceně je zahrnuto:

  • PE kanoe Vydra 1x
  • pádlo C1 2x
  • barel 50 l 1x
  • plovací vesta 2x
  • koníkovací šňůra, houba, vozík pro přepravu lodě (pouze Hracholusky)
  • doprava vybavení do místa vyplutí a z místa zakončení plavby
  • doprava všech osob mikrobusem z místa zakončení plavby zpět k autům

    Pozn.: V případě skupinové objednávky (2-4 lodě) je cena každé další lodě včetně dvou osob 350,- Kč a to až do vyčerpání kapacity mikrobusu (max. 8 osob – 4 lodě) na jednu jízdu.

Ke každé lodi dostanete itinerář plavby s vyznačenými jezy, způsobem jejich překonání a vyznačenými nástupními a výstupními místy. Pro objednání zaškrtněte v rezervačním formuláři pole „jednodenní plavba“. Do poznámky prosím napište heslo „Mže komplet Hracholusky“ nebo „Mže komplet Malesice“ podle požadovaného nástupního místa.

Cena balíčku Mže komplet pro 2 osoby činí 850,- Kč.

 

Vybavení si je samozřejmě možné zapůjčit i individuálně bez dopravy v areálu půjčovny.